İğneli epilasyon uygulaması; bu alanda özel eğitim almış, sertifikalı hemşiremiz tarafından yapılmaktadır.

Merkezimizde ATT Epimax RF Blend Flash cihazı kullanılmaktadır. Flash(acısız), Termoliz(klasik) ve blend (karışık) olmak üzere üç ayrı formu bulunmaktadır. Merkezimizden temin edebileceğiniz; gümüş ve altın olarak iki çeşidi bulunan iğneler; uygulama yapılacak bölgeye ve hassasiyete bağlı olarak tercih edilir. İğneler, kesinlikle kişiye özel kullanılmalı ve kullanımdan sonra da iğne kutusu içerisinde özenle saklanmalıdır.

İğneli epilasyon; uzun yıllardır uygulanan en eski epilasyon yöntemidir. Genel olarak her türlü kıl yapısında etkili olabildiği söylenebilir. Bu nedenle; lazer epilasyon teknolojilerinin etkili olamadığı sarı, kızıl, beyaz ve ince kıllarda iğneli epilasyon ile sonuca ulaşılabilir.

İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Bu yöntemde, kişiye özel, ince ve yumuşak steril bir iğneyle kıl köküne girilir. Kılın yapısına uygun bir dozda akım gönderilerek, kıl kökünün tahrip olması sağlanır. Tahrip olan kıl, kökü ile birlikte yüzeye çıkar ve böylece işlem tamamlanmış olur.