İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı, en etkin ,en sağlıklı ve en güvenilir yoludur. Lazer ışını cilt tarafından emilerek direkt kıl kökünde yoğunlaşarak kıl kökünü tahrip eder. Burada yoğunlaşan lazer enerjisi çevre deri ve dokuda hasar yapmadan kıl kökünü yakar . Uygulamadan sonra yanan tüylerin bir kısmı hemen dökülür . Diğer bazı tüyler ise işlem sonrası 2-3 hafta içinde deriden atılır ve devam eden seanslarla kılların tekrar çıkmaması sağlanır.

Lazer Epilasyon uygulamalarımızda Amerikadan FDA onaylı, her türlü deri tipine uygulanabilen, acısız, etkili ve hızlı * ND YAG Lazer ve * Alexandrite Lazer cihazları kullanılmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Sisteminin Üstünlüğü :

Tüm dünyada yaygın kullanımı ile elde edilen sonuçlar Alexandrite Lazer sisteminin diğer yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır.

Alexandrite Lazer ile Epilasyonun daha kalıcı sonuçlar vermesi , koyu kıllarda mükemmel çalışması , Uygulama öncesi traşlama gerektirmemesi Hasta açısından yok denecek kadar az acı oluşturması, zaman yönünden kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi ve özel bakım gerektirmemesi tercih edilme nedenlerinin başlıcalarıdır.

Merkezimizde kullanılan bir diğer lazer epilasyon cihazı olarak ta Nd-yag lazer (1064 nm) ; her cilt tipine güvenle uygulanabilen ve ince kıllarda da etkili olan bir cihazdır. En koyu cilt tipi olan Afro-Americana dahil, cilt lekelenmesine sebep olmaksızın uygulanabilir. Bu nedenle yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bu lazer sisteminin melanine hassasiyeti çok azdır. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi de mevcuttur.